Atlas robotu uzun eşek oynayabiliyor mu? Uzmanlar araştırdı:

0
127
atlas uzun eşek
atlas uzun eşek oynayabilir

Atlas Uzun Eşek için Hazır Değil mi?

Boston Dynamics tarafından yakın zamanda yayınlanan Atlas robotunun videosu Amerika’ dan Michigan Eyaleti Robotik ve Uzay araştırmaları uzmanları tarafından mercek altına alındı. Birleşmiş Milletler yönetiminin ne zaman robotlar ve yapay zeka tarafından ele geçirileceği üzerine tez, makale, araştırma ve deneylerini çok ciddi bir titizlik ve gizlilikle sürdüren araştırma kuruluşu atlas robotu uzun eşek oynayabiliyor mu sorusu üzerine araştırmalar yaparak çok önemli uyarılarda bulundu. 

Atlas insanoğlunu aldatıyor!

Batı Michigan Üniversitesi iletişim ve sosyal robotik laboratuvarından doktora öğrencisi Steve Camus " Afrikada 23 ülkede toplam 1500 ev hanımına Atlas’ ın bu videosunu izlettirdikten sonra 80 soruluk bir anket uyguladık. Elde ettiğimiz sonuçları daha sonra algoritması MIT (Massachusetts Institute of Technology) teknoloji enstitüsünden hala mezun olamayan yüksek lisans öğrencileri tarafından hazırlanmış bir yapay zeka uygulaması ile Labirent’ e yükledik. Elde ettiğimiz sonuçlar hiç iç açıcı değil…" açıklamasını yaparak tüm ev hanımlarını ve gençleri uyardı.

Üniversiteye yakın çevrelerden alınan duyumlara göre yine aynı üniversitenin çok gizli laboratuvarında çalışan temizlik görevlileri de araştırmanın sonuçlarından çok endişeli. Üniversiteye aslında yakın gibi görünüp çok uzak mesafelerde oturduğu bilinen çevreler ise yapılan araştırmada Atlas tarafından sergilenen Uzun Eşek performansının bir aldatmaca olduğunu, tüm bu sevimli, sakar, tatlı robot imajının insanoğlunu rahatlatmak amacıyla önceden hazırlanarak medyaya el altından sürüldüğünü iddia ediyor. Araştırmayı sürdüren uzmanlar " insanların çok büyük bir yanılgıya düştüğünü, uzun eşek oynayamayan robotların dünyayı işgal edemeyeceğini düşünüyorlar, oysa ki yanılıyorlar. Yakın zaman da scientificsindexte yayınlanan bir araştırmaya göre Terminatör’in de  tarhana çorbası yapamadığı ortaya koyulmuştu…" diyerek uyarılarının dikkate alınması gerektiğinin altını çiziyorlar. " Atlas robotu uzun eşek oynayabilir!" 

Atlas Uzun Eşek Oynamıyor!

Boston Dynamics yetkilileri yapılan araştırma için henüz hiç bir açıklama yapmazken bir gurup aktivist Mannheim’da bir araya gelerek nasıl uzun eşek oynanacağının videosunu duyarlı insanoğlu ile paylaştı.

Video Credit: https://www.youtube.com/channel/UCEWvSgQxuuZdYfUmkSPLKiA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.