ROBOTİK KURSLAR

Robotik kurslar, robotik kurs ara, robotik kurs bul, şehire göre robotik kurs bul, robotik ve kodlama kursları. Arduino kursları, robotik kodlama eğitmenliği. Bilgi formu aracılığı ile iletişime geçerek açmış olduğunuz robotik ve kodlama kursu duyurusunu, robotik kurs bul sayfamızda ücretsiz yayınlatabilirsiniz.

May
26
Cts
Robotik ve Kodlama Kursu Ankara
May 26 2018 – Eyl 27 2019 tam-Gün

Robotik ve Kodlama Kursu Ankara

Robotik ve kodlama kursu Ankara eğitimleri robotik kurs bul sayfası. Şehre göre robotik kurs bul.

“ÜLKEDEKİ HERKES PROGRAMLAMAYI ÖĞRENMELİ ÇÜNKÜ İNSANA NASIL DÜŞÜNMESİ GEREKTİĞİNİ ÖĞRETİYOR.” STEVE JOBS

HEDEF YAŞ GRUBU

6-9 yaş (İlkokul)

KURS DÖNEMİ

Kurs Başlangıç tarihi 22 Eylül 2018

Kurs Saatleri: HAFTA SONU 10:00/ 12:30/ 15:00  HAFTA İÇİ: 17:30

Erken kayıt avantajlarını kaçırmayın

SINIFLAR 8-10 kişiliktir.

İletişim:+905551627562

Neden çocuklara kodlama eğitimi?

Robotik ve kodlama kursu Ankara olarak kodlamanın önemine çok inanıyoruz. Neden mi kodlamayı seçtik? Çocuklara erken yaşta kodlama eğitimi sadece yazılım becerilerini geliştirmemektedir. Yapılan araştırmalarda kodlama öğrenmeye başlayan çocukların; takım çalışması, proje geliştirme ve yaratıcı sanatlar gibi alanlarda da ilerledikleri görülmüştür. Çocuklar kodlama ile eğitimlerine yepyeni ufuklar açabilmektedir.

robotik ve kodlama kursu ankara
robotik ve kodlama kursu ankara

Kodlama Kursu Ankara

Ankara robotik kodlama, LEGO WeDo 2.0

3-5 Yaş arası ( Okul Öncesi) Ankara robotik ve kodlama kursu eğitimlerimiz:

Çocukların yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini ön plana çıkarmalarına olanak sağlayan, dil gelişmelerini ve yaratıcı düşünce gücünü artıran bir program sunuyoruz. Bu programları uygularken; Ankara robotik kodlama eğitimimizde; OKUL ÖNCESİ KODLAMA için geliştirilmiş olan; BLUEBOT/DOC/YER MATI/MANUEL KODLAMA ÇALIŞMALARI/BOTLEY ROBOT /MAKEY/GEARS/LEGO EDUCATİON OKUL ÖNCESİ EĞİTİM SETLERİ gibi materyalleri kullanıyoruz.

robotik ve kodlama kursu ankara
robotik ve kodlama kursu ankara

6-9 YAŞ arası ilkokul için eğitimlerimiz

Bu eğitimde öğrenciler her hafta farklı temalarla robotlarını yapıyorlar. Bunlar arasında ÇEKME, SÜRAT, KURBAĞANIN BAŞKALAŞIMI, AFET ALARMI gibi temalar mevcut. Doğalarına uygun yöntemlerle hikaye oluşturma ve anlatma deneyimi yanı sıra yaş grubuna özel geliştirilmiş kodlama programlarıyla bu robotları harekete geçiriyorlar.Bu etkinlikler için LEGO EDUCATİON WE DO 2  ve bu ürünle entegre çalışan LEGO EDUCATİON EĞİTİM SETLERİ kullanıyoruz.

ankara kodlama
robotik ve kodlama kursu ankara

10 Yaş üstü çocuklar için eğitimlerimiz

Bu eğitimde öğrenciler STEM destekli içerikler ile kendi robotlarını tasarlayarak, inşa ediyor ve onları programlayarak harekete geçiriyorlar. Bu programda; etkinlikleri yapmak için de LEGO EDUCATİON EW 3 /LEGO EDUCATİON BİLİM SETLERİ/EKLENTİ SETLERİ/  O-BOT/ARDUNİO setlerini kullanıyoruz. Ankara robotik ve kodlama kursu eğitimlerimizde;

FAALİYETLERİMİZ

Okullara özel kodlama kodlama sınıfları açıyoruz. Okul öncesi Kurumlarında satranç, algoritma, kodlama eğitimlerimiz mevcuttur.

Tüm Okullara ROBOTİK KODLAMA EĞİTİM DANIŞMANLIĞI/İÇERİK HAZIRLAMA VE GELİŞTİRME HİZMETİ/PROJE ODAKLI ÇALIŞMALARDA EĞİTİM VE EĞİTİCİ DESTEĞİ/EĞİTMEN EĞİTİMLERİ hizmeti veriyoruz. Hem ilkokullarda hem de ortaokullarda Stem ve Kodlama çözümleri üretiyoruz. ARDUINO Dersleri veriyoruz ve bu konu ile ilgili olarak proje çalışmalarında yer alıyoruz. Robotik ve kodlama kursu Ankara eğitimlerimiz ile LEGO EDUCATİON EĞİTİM SETLERİ ile STEM tabanlı Proje çalışmalarına EĞİTİM/EĞİTİCİ desteği sağlıyoruz. O-BOT ile ALGORİTMA EĞİTİMLERİ düzenliyoruz. Başta FLL (FIRST LEGO LİG) olmak üzere Ulusal ve Uluslararası Turnuvalarda Takım bazlı öğrenci yetiştirilmesi ve Eğitim Danışmanlığı hizmeti veriyoruz.

TEMEL HAVACILIK BİLGİLERİ ışığı altında UÇUŞ SİMÜLATÖRÜ VE EĞİTMEN EĞİTİMİ(HAVACILIK KULUBÜ)

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNDE aktif görevler alıyoruz. (MAYIS 2018 EŞİT İMKANLAR PLATFORMU çatısı altında Mehmetçik İlköğretim Okulu öğrencilerine TEMEL ALGORİTMA DERSİ/WE DO 2/EW 3 Atölyesi )

ankara robotik kodlama
robotik ve kodlama kursu ankara

STEM UYGULAMALARI EĞİTİMİ ANKARA

Eğitimlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçin. Eğitimlerimiz için bizimle iletişin kurmaktan çekinmeyin. Lütfen.

ADRES:

CEP: +905551627562

ÜMİTKÖY / ANKARA

İNSTAGRAM: robotik_kodlama_akademisi

FACEBOOK: Robotik Kodlama Akademisi

Kodlama Eğitimlerimizde

 1. Nitelikli ve yetkin nesiller yetiştirmek,
 2. Öğrencilerimizde analiz, problem çözme yeteneklerini geliştirme,
 3. Çocuklarımızın kendilerine güvenmelerini sağlamak ve hayallerine kavuşacak cesareti kazandırmak,
 4. Topluma ve ülkemize yararlı bireyler olabilmelerini sağlamak ana gayelerimiz arasındadır.

ARTIK YENİ ŞEYLER ÖĞRENMENİN TAM ZAMANI…

Çocuklar için hazırlamış olduğumuz basit tasarımlarımız hem çocukların el becerilerini hem de zekalarını geliştirmektedir. Robot kitlerini kullanarak çocuklar hayal güçlerini dilediklerini gibi pratiğe dökme şansı bulacaklardır. Hayal güçleri sayesinde üretken olmanın gururunu yaşayan çocukların kendilerine güveni artmaktadır. Dolayısı ile hem bilişsel olarak hem de duyusal olarak gelişimleri daha sağlıklı ve hızlı gelişebilmektedir.

Robotik ve kodlama kursu Ankara sınıflarımızda, çocuklarımızın kendilerini keşfetmelerini sağlıyoruz.  Erken yaşta robotik kitlerle tanışan çocukların el becerileri, kasları ve el-göz koordinasyonları daha hızlı gelişmektedir. Çocuklar için sök-tak şeklinde kolay kurulabilir setlerimiz çocuklar için oyun oynamak kadar kolay ve eğlencelidir.

Tem
1
Paz
Robotik ve Kodlama Kursu Bursa
Tem 1 2018 – Ara 11 2019 tam-Gün

 

kodlama atölyesi bursa
robotik ve kodlama kursu bursa

Robotik ve kodlama kursu Bursa, robotik ve kodlama eğitimi, kodlama eğitimi Bursa, 3 boyutlu oyun kodlama, kodlama ve maker atölyesi Bursa, robotik kurs bul, robotikpedia

Robotik ve kodlama kursu Bursa Mucit Kids

Robotik ve kodlama kursu çocuklarımıza analitik düşünmeyi, problem çözmeyi, ve dünyaya farklı bir gözden bakmayı sağlayacak yetenekler geliştirmesini sağlayacak içeriklerle zenginleştirilmiştir. Eğitim merkezimizde öğrencilerimizin fikir ve hayallerini özgürce gerçekleştirebilecekleri donanım, kadro ve çoklu öğrenme ortamlarımız ile derslerimizi zenginleştirerek, çocuklarımızın eğelenerek öğrenmesini sağlıyoruz. Sahip olduğumuz yazılım, robotik, tasarım, artırılmış ve sanal gerçeklik atölyeleri ile çocukların ve gençlerin teknolojiyle gerçek anlamda tanışmalarını sağlıyor. Sunmuş olduğumuz robotik ve kodlama kursu seçeneklerinizden dileğinizi seçebilirsiniz. robotik ve kodlama kursu Bursa

Robotik ve kodlama kursu seçeneklerimiz:

1. Kodlama ve Maker Atölyesi

kodlama ve robotik eğitimi
robotik ve kodlama kursu Bursa

Kodlama ve maker atölyesi ile çocuklarımız bilgisayar ve tablet başına artık daha bilinçli bir kullanıcı oturuyorlar.  Hazırladığımız robotik ve kodlama kursu ile hayal ettikleri oyunları, hikayeleri, ve animasyonları artık kendileri üretiyorlar. Hatta üretmekle kalmayıp yepyeni uygulamalar üretme şansını da erken yaşta bularak, gelecekleri için çok önemli bir adım atma fırsatını da yakalamış oluyorlar.

Kodlama ve maker atölyesi 11-14 yaş grubu çocuklar için özel olarak hazırlanmış bir eğitimdir. Çalışma süresince Amerika’nın ve dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan MIT ( Massachusetts Institute of Technology)  çocuklar için özel olarak geliştirdiği  Scratch kullanılarak çocukların kendi 2 Boyutlu oyunlarını geliştirmeleri sağlanacak. Derslerimizde çocuklarımız MIT Media Lab tarafından tasarlanan Makey Makey seti ile oyunlarını nasıl kontrol edebileceklerini öğrenecekler.

İletişim ve kayıt için:

Adres: 19 Mayıs Mah. Barış Cad. No:17 / D Nilüfer / BURSA Mucit Kids

Telefon: 0 535 362 67 84

2. Kodlama Atölyesi

kodlama atölyesi bursa
robotik ve kodlama kursu bursa

Çocuklarımızın hayal dünyaları için yepyeni  kapılar açacak olan kodlama atölyesi eğitimimizde küçük mucitler kendi çizimlerini tasarlayacak ve anneleriyle birlikte programladıkları çizgilere ses vermeyi öğrenecekler. Hem annelerimiz eğlenecek hem çocuklarımız. Bu kodlama atölyesi eğitimimiz de çocuklarımız aynı zamanda farklı nesneleri bilgisayara bağlamayı da öğrenmiş olacaklar. Çok eğlenceli geçecek olan bu robotik ve kodlama kursu çalışmalarımızdan biri olan kodlama atölyesi ile çocuklar aynı zamanda programlamaya ilk adımlarını atmış olacaklar, algoritmik düşünmeyi öğrenecekler. Bu robotik ve kodlama kursu için dizüstü bilgisayar getirmek gereklidir.

Daha detaylı bilgi almak bizi aramaktan çekinmeyin. robotik ve kodlama kursu Bursa

İletişim ve kayıt için:

Adres: 19 Mayıs Mah. Barış Cad. No:17 / D Nilüfer / BURSA Mucit Kids

Telefon: 0 535 362 67 84

 

 

Tem
16
Pts
Arduino Eğitimi Elazığ
Tem 16 2018 – Ara 30 2019 tam-Gün
eleazığ arduino kursu
eleazığ arduino kursu

Arduino Temel Eğitimi

Eğitim İçeriği

İleri seviyede elektronik ve yazılım bilgisine sahip olmayan kişilerin de kolaylıkla interaktif projeler oluşturmasını sağlamak amacıyla tasarlanmış olan Arduino bugün dünyanın en popüler açık kaynak donanım projelerinden birisi haline gelmiş durumdadır. Bu eğitimle Arduino ile tanışarak interaktif elektronik projeleri nasıl gerçekleştirebileceğinizi öğreneceksiniz.

 • Arduino Çeşitleri

 • Arduino Donanım Eklentileri

 • Arduino Kurulumu ve Testi

 • Arduino Programlama Dili

 • Kontrol Yapıları ve Fonksiyonlar

 • Dijital Giriş – Çıkış İşlemleri

 • Analog Giriş–Çıkış İşlemleri

 • Haberleşme Teknikleri ve Uygulamaları

 • Farklı Programlarla İletişim Kurma

 • Örnek Projeler

 • Temel Elektronik Komponentler

 • Breadboard (Devre Tahtası) Kullanımı

İletişim:

Bizi Ziyaret Edin:

Abdullahpaşa mah. 252. sk.
7 nolu çarşı No:79

Merkez/Elazığ

BİZE ULAŞIN 7/24:

Tel: 0 850 305 1 323

Tem
17
Sal
Robotik ve Kodlama Eğitimi Samsun
Tem 17 2018 – Ara 30 2019 tam-Gün
çocuklar için robotik ve kodlama eğitimi samsun
robotik ve kodlama eğitimi samsun

Robotik ve kodlama kursu Samsun

Robotik ve kodlama eğitimi Samsun, robotik ve kodlama eğitimi kursu samsun, kodlama eğitimi samsun, kodlama kursu samsun, robotik ve kodlama eğitmenliği Samsun. robotik kurs bul, robotikpedia.

KIDS ROBOTICS kodlama eğitimi samsun

KIDS ROBOTICS olarak bu nedenle amacımızı; çocuklarımızı geleceğin dünyasını şekillendirecek olan kodlama eğitimi ile erken yaşta tanıştırmak olarak belirledik. Eğitimlerimizde robotik ve kodlama eğitimini birbirinden keyifli aktiviteler ile onlara hem kendilerine daha çok güven duymayı hem de başarının sırrını öğreteceğiz. Sizler için hazırladığımız kurslar hakkında daha çok bilgi almak için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin

KODLAMA KURSLARIMIZ

6-9 yaş robotik ve kodlama eğitimi kursu

kodlama ve robotik eğitimi samsun
kodlama eğitimi

Lego®WEDO 2.0 ile çocuklarımız robot yapımı ve kodlama eğitimi verilmektedir.

9-16 yaş robotik ve kodlama eğitimi kursu

kodlama ve robotik eğitimi
9-16 yaş kodlama

Lego Mindstorms EV3® ile daha çok sensör, daha çok gelişmiş motor seçenekleri ile eğitim verilmektedir.

İletişim:

+90 535 567 8325    +90 505 917 0258

info@kidsrobotics.com.tr

Esenevler Mah. 389.Sok. No:17

Atakum/SAMSUN

Kodlama eğitimi çocuklarımız için neden gerekli?

Robotik ve kodlama eğitimi ile çocuklarımız erken dönemde bilişimsel ve algoritmik düşünce becerilerini geliştirme fırsatı bulmaktadırlar.

Robotik ve kodlama eğitimi ile bilgi ve iletişim teknolojilerini doğru kullanmayı öğrenen çocuklarımız için teknoloji satın alınan değil geliştirilen bir araç olacaktır.

Kodlama eğitimi ile çocuklar işbirlikçi çalışama modelleri gibi birçok eğitim öğretim modelini erken yaşta uygulama fırsatı bularak, birey ve gurup olarak çalışmanın önemini anlarlar.

Robotik ve kodlama eğitimi ile çocuk yaşta atacakları küçük bir adım, tüm dünyanın geleceğini şekillendirecek yazılım dünyasında etkin bir rol için büyük bir temel olacaktır.

Kodlama eğitimi ile matematiğin soyut kavramları oldukça kolaylaşacak, sayısal dersler de avantaj elde edeceklerdir.

robotik ve kodlama eğitimi samsun

Gelecekte görüşmek üzere. robotikpedia…

 

 

 

Tem
18
Çar
Robotik ve Kodlama Kursu Kütahya Merkez Eğitimleri
Tem 18 2018 – Ara 30 2019 tam-Gün
kütahya robotik ve kodlama kursu eğitimleri
robotik ve kodlama kursu kütahya

Robotik ve kodlama kursu Kütahya eğitimleri, Robotik kurs bul, robotik ve kodlama kursu Kütahya merkez,  robotik ve kodlama eğitmen eğitimi, kodlama eğitimi. Robotikpedia.

Robotik ve Kodlama Eğitmen Eğitimi Shift Akademi Kütahya

Kodlama ve Robotik Eğitmen Eğitimi Sertifika Programı, bu alanda kendini yetiştirmek isteyen tüm öğretmen adayları, mevcut öğretmenler ve diğer tüm yetişkin bireyler için hazırlanmıştır. Kodlama ve robotik eğitmen eğitimi kurslarımızda kapsamlı, yüz yüze ve online derslerin yer aldığı bir program uygulanmaktadır. Kodlama ve Robotik Eğitmen Eğitimi hakkında daha detaylı bilgi almak aşağıda vermiş olduğumuz Kütahya merkezdeki adresimizi ziyaret edebilir ya da bizi arayabilirsiniz. 0 534 708 0792

KODLAMA VE ROBOTİK EĞİTMEN EĞİTİMLERİ DERS İÇERİKLERİ NELERDİR?

SANAL KODLAMA SINIFI YÖNETİMİ

Bu dersimizde Code.org, Codecombat, Kodugamelab ve Strach kullanımlarıyla birlikte sınıf yönetimi dersi verilmektedir.

ROBOTİK VE KODLAMA NEDİR?

Kodlama ve Robotik programlarının komut ve algoritmik yapısının  temellerini öğrenmiş olacaksınız.

KODLAMA VE ROBOTİK EĞİTİMİ

Kodlama ve robotik eğitimi dersimiz ile de Lego Mindstorms EV3 gibi en gelişmiş setlerin hem kullanımını öğrenip,  öğrendiklerinizi pratiğe dökme şansı bulacağınız tam günlü, oldukça eğlenceli  bir atölye çalışması eğitimine katılacaksınız. Kodlama ve robotik eğitimi Kütahya shift akademi ayrıcalığı ile dersleriniz için ihtiyacınız olan kodlama bilgisini verecektir.

ONLİNE VİDEO EĞİTİM DESTEĞİ

Toplam 40 saatlik video eğitim desteğimiz ile de derste öğrendiklerinizi pekiştirme ve derinleştirme şansı bularak istediğiniz zaman ve üniversite onaylı sertifika

Shift Akademi iletişim bilgileri:

TELEFON 0534 708  0792 ya da 0535 364  6596 nolu numaralarımızdan bize istediğiniz zaman ulaşabilir ya da Kütahya merkezdeki adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

İnternet adresimiz: www.shiftakademi.com

Kütahya merkez adresimiz:  Ali Paşa Mah. Öğretmenler Cad. No:6/2 Kütahya / Merkez

DİĞER KURSLARIMIZA DA GÖZ ATIN

Robotik ve kodlama kursu Kütahya

kütahya robotik ve kodlama kursu
robotik ve kodlama kursu Kütahya

Çocuklarımız EV3 Lego Education seti ile geleceğin mekanik, makine ve yazılım mühendisleri olabilmelerini sağlayacak yeteneklerini keşfedecekler.

İngilizce ve teknoloji bir arada kurslarımız

robotik ve kodlama kursu kütahya merkez
ingilizce ve teknoloji

Kariyeriniz ve kişisel gelişiminiz için olmazsa olmaz olan yabancı dil ve bilişim alanında desteğe mi ihtiyacınız var? Shift Akademi yanınızda!

TOEFL, YDS, SPEAKING, LISTENING KURSLARIMIZ

Bireyselleştirilmiş eğitim programlarımıza katılın; size,  anlıyorum ama konuşamıyorum seviyesini atlamanızda yardımcı olalım.

İLERİ OFİS UYGULAMALARI KURSLARIMIZ

Word, Excel ve Power Point programlarını ileri seviyede öğrenmenizi sağlayalım

WEB VE GRAFİK TASARIM KURSLARIMIZ

Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, In design, HTML, CSS, JQUERY, PHP programlarını öğrenmeye başlayın.

Robotik ve kodlama kursu Kütahya, robotik kurs bul, robotikpedia

Üniversite Onaylı Uzaktan Eğitimle Sertifika Programları

Shift Akademi, Kamu Üniversitelerinin güncel ve bireysel eğitim programları ile sizleri buluşturuyor

MONTESSORİ EĞİTİMLERİMİZ Öğretmenler ve kendini çocuk pedagojisi alanında geliştirmek isteyen bireyler için…

İŞARET DİLİ EĞİTİMLERİ Engelleri aşmak ve hedeflerine ulaşmak için işaret diline ihtiyaç duyabilecek bireyler için…

SATRANÇ EĞİTMEN EĞİTİMİ Mantık, strateji ve ileriyi görme kabiliyetini satranç eğitimi ile kendini geliştirmek isteyen bireyler için.

robotik ve kodlama kursu Kütahya eğitimleri ve diğer tüm özel kurslarımız için bizimle iletişime geçin

İletişim Bilgilerimiz

TELEFON 0534 708  0792 ya da 0535 364  6596 nolu numaralarımızdan bize istediğiniz zaman ulaşabilir ya da Kütahya merkezdeki adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

İnternet adresimiz: www.shiftakademi.com

Kütahya merkez adresimiz:  Ali Paşa Mah. Öğretmenler Cad. No:6/2 Kütahya / Merkez

 

Ağu
7
Sal
Maker Öğretmen Eğitimi Aydın
Ağu 7 2018 – Ara 24 2019 tam-Gün
robotik ve kodlama kursu AYDIN, NAZİLLİ
maker öğretmen eğitimi Aydın, Nazilli

Maker öğretmen eğitimi Aydın, Robotik ve kodlama kursu Aydın, Nazilli

3D TASARIM, TEMEL ALGORİTMA, Robotik ve Kodlama kursu, Stem

Maker öğretmen eğitimi sonunda “maker öğretmen” sertifikası verilecektir.

Eğitim AYDIN / Nazilli’de gerçekleştirilecektir.

Aktif kurs dönemi: 13-14-15-16-17 Ağustos 2018,

bir sonraki kurs dönemi tarihleri hakkında bilgi almak ve fırsatlarımızdan yararlanmak için bizimle iletişime geçin.

İletişim: 0506 638 91 27

Maker öğretmen eğitimi Aydın, Nazilli kursu katılımcılarına, Tübitak 4006 projelerine nasıl başvuru yapılacağı, proje hazırlama ve danışmanın görevlerinin neler olduğu anlatılacak. Fuar günü nelere dikkat edilmesi gerektiği ve projenin raporlanması hakkında bilgi verilecek. Proje onaylandığında alınacak olan 6000 TL hibeyle robotik setlerin nasıl indirimli alınacağı da detaylı olarak anlatılacaktır.

VEX IQ ile sınıflarda robotik ve kodlama kursu ve maker öğretmen eğitimi

İlkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik robotik ve kodlama kursu içerisinde yarışmalar için gerekli tüm parçalara sahiptir. VEX IQ seti incelenip, motor, ivme sensörü, renk sensörü, mesafe sensörü, tampon şalter, dokunmatik led sensörü, beyin, joystik kumanda ve tüm diğer kolay birleştirilebilir parçaları tanıtılacaktır. Maker öğretmen eğitimi Aydın kursumuzda Ulusal ve uluslar arası VEX robotics yarışmalarından ve Modkit for VEX yazılımının online kullanımı ve kurulumu gösterilecektir. Menüler açıklanacak ve uygulamalar yapılacaktır. Örnek etkinlikler yardımı ile robotu istediğiniz şekilde hareket ettirebilmenizi sağlayacak şekilde kodlamanız öğretilecek. Problem durumlarının çözümleri için özgün tasarımlar oluşturulmaya çalışacak.

Sınıfta dersinize   VEX IQ robotik setini nasıl entegre edebileceğinizi,

Ders planınızı VEW IQ ile nasıl zenginleştirebileceğinizi,

Örnek bir stem ders planını nasıl oluşturabileceğiniz soruları üzerinde durularak, bunlar ile ilgili çözümleri maker öğretmen eğitimi Aydın kursu içerisinde öğrenmiş olacaksınız.

maker öğretmen eğitimi aydın nazilli
WEX IQ

Maker öğretmen eğitimi Aydın, kursunda neler öğreneceksiniz?

1.Gün maker öğretmen eğitimi kursunda:

Okullarımızda yeterli donanımı bulunmayan öğretmenlerimize yönelik bilgisayarsız kodlama etkinlikleri anlatılıp, sınıflarda nasıl uygulayacakları hakkında konuşulacak. Bilgisayar ve çalışma mantığı, algoritma, akış şeması, yazılım konuları hakkında bilgilendirme yapılacaktır. Online kodlama sitelerinde blok tabanlı programlamaya giriş yapılacaktır. Sürükle bırak mantığı ve döngüler üstünde çalışılacaktır. Ayrıca bu sitelerde e-okuldan sınıf listesini çekip, online sınıf oluşturup, öğrenci tanımlama yapılacaktır.

Maker öğretmen eğitimi aydın kursumuzda kodlamanın temeli olan algoritmanın öğrenci ile pekiştirilmesi için maker seti (Modüler ardışık küçük elektronik yapboz) kullanılacaktır. Maker seti ile problem çözümüne yönelik algoritmalar yapılacaktır. Öğrenme çıktıları fiziksel olarak kontrol edilerek, öğrencilerin geri dönüt almaları sağlanarak, algoritma hatalarını düzeltmeyi öğrenecekler.

robotik ve kodlama kursu aydın
maker öğretmen eğitimi aydın

Kodu Game Lab yazılımı tanıtımı yapılacak. Kodu Game Lab içerisinde 3 boyutlu oyun tasarımına giriş yapılacak. Şartlara ve etkileşimlere göre karar verme yapıları incelenecektir.

2. Gün maker öğretmen eğitimi kursunda:

Scratch Jr kısaca anlatılacak. Programın tablete ya da bilgisayara emülatör ile kurulumu anlatılacaktır. Okul öncesi 1. Ve 2.sınıf öğrencilerin Scratch Jr ile blok tabanlı kodlama ile erken yaşta tanışmaları sağlanmış olacak. Scratch 2,0 bilgisayar kurulumu online olarak anlatılacak. Hareket, görünüm, ses, kalem, veri, olaylar, kontrol, algılama, işlemler bölümleri öğretilerek ardından uygulama-oyun yapılacak. Scratch 3,0 yenilikleri tanıtılacak. Yapacağımız projelerin, maker öğretmen eğitimi aydın kursunda makey makey ile nasıl etkileşime geçirileceği ve yazılıma nasıl entegre edileceği anlatılacaktır. Günün sonunda robotik ve kodlama kursu aydın eğitimimizde scratch ve makey makey ile yapılan 1 Stem+A, 1 Stem ders planı hazırlanacak.

3. Gün maker öğretmen eğitimi kursunda:

Mblock programının kurulumunun nasıl yapıldığı ve ayarları anlatılacaktır. Robotlar sekmesi, bağlantılar sekmesi ve eklentiler bölümünde detaylı bilgiler verilip mbotlar hareket ettirilecek. Mbot sensörleri kullanılacak. Mbot ve sensörleri kullanılarak 1 Stem, 1 Stem+A ders planı hazırlanacak. Temel elektronik bilgisi verilecek. Arduino uno, Arduino nano, Arduino mega ve Arduino Leonardo kartlarının tanıtımı yapılacak. Arduino donanımlar hakkında eğitim verildikten sonra arduino uno kullanılarak çeşitli uygulamalar yapılacak. Breadboard kullanımı öğretilerek, Arduino programlamaya giriş yapılacak. Mblock programlamada LED yakma uygulaması öğretilecek. Sonraki aşamada arduino Ide ile led yakıp söndürme ve kara şimşek uygulaması yapılacak. Her iki programın da avantajları ve dezavantajları anlatılacak. Maker öğretmen eğitimi aydın kursumuzda robotik ve kodlama kurslarında ihtiyacınız olan bilgileri tüm yönleri ile öğrenmiş olacaksınız.

maker öğretmen eğitimi aydın
maker öğretmen eğitimi aydın

 

4. Gün maker öğretmen eğitimi kursunda:

Potansiyometre yardımı ile ışık şiddetini ayarlayabileceğimiz lambalar yapılacak. Daha sonra joystick uygulamasına geçilecek. Maker öğretmen eğitimi aydın kursumuzda Sinyalizasyon sistemi, park asistanı sistemi, güvenlik sistemi, e-metre, otomatik sulanan saksı ve robot kol uygulamaları yapılacak. Etkinlikler esnasında silikon ve lehim yapma becerilerine de başvurulacaktır. Hiç kullanmamış olanlar bu sayede deneme ve öğrenme fırsatı bulabilecekler. Arduino IDE ile bluetooth araba tasarlanacak. Bu şekilde tasarladığımız arabayı cep telefonlarımız ile kumanda etmeyi öğreneceğiz. Çalışma guruplarımızın sayısına göre örnek sayılarımız artabiliriz. Projelerimizi yaparken, mümkün olduğu kadar çok sayışa çeşitli sensör ve donanımlara başvurarak, bunların birlikte çalışma mantıkları derinlemesine anlatılacak.

5. Gün maker öğretmen eğitimi kursunda:

3D tasarım için ara yüz programları tanıtılacak. 3 boyut mantığı ve kullanımı anlatılacaktır. Tinkercad programı özellikleri tanıtılacak. Tinkercad programı ile örnek tasarım ve projeler yapılacak. 3D yazıcıların çalışma mantığı anlatılacak. 3 boyutlu yazıcılarda kullanılan teknoloji tipleri ve farkları gösterilecek. 3 boyutlu yazıcının paket açılımı yapılarak sıfırdan başlatılacak. 3 boyutlu yazıcıya filament yükleme, çıkarma, yazım esnasında filament rengini değiştirip 2 renkli baskı alabilmek için yapılması gerekenler anlatılacak. Bunun yanında yazıcının tabla aylarının yapılması da uygulamalı olarak gösterilerek öğretilecek.

Tasarlanan 3 boyutlu ürünlerin, 3 boyutlu yazıcının kendi programı ile açılıp küçük düzenlemelerin ardından nasıl yapılacağı anlatılacak. Baskıya hazır olan modelin dilimlenmesi ve 3 boyutlu yazıcının anlayacağı dosya biçimine dönüştürülmesi aşamasına geçilecektir. En sonunda da dönüştürülen dosya 3 boyutlu yazıcıya gönderilip baskı alınacak.

Maker öğretmen eğitimi Aydın, robotik ve kodlama kursu aydın, stem, robotikpedia robotik kurs bul, WEX IQ Aydın

 

Ağu
16
Per
Robotik ve kodlama kursu Antalya
Ağu 16 2018 @ 5:49 am – Ara 29 2019 @ 6:49 am

Antalya Robotik ve Kodlama Kursu

SAM Bilim Akademi bünyesindeki Antalya kurslarımız için fırsatlarımızı kaçırmayın. Çocuklar için Antalya robotik ve kodlama kursu eğitimlerinde en zengin içeriği, en ileri teknoloji ile beraber veriyoruz. Yetişkinler için robotik kodlama eğitmen eğitimi Antalya kursları kayıtlarımız için bizimle iletişime geçin.

Antalya Kodlama Eğitimlerimiz

Robotik Kodlama ve Web Tasarım Eğitimi, Kodu ile Oyun Tasarlama ve Scratch ile Kodlama Eğitimi, Çocuklara Lego Robotik Kodlama, Otelde Konaklamalı ve konaklamasız Robotik Kodlama Eğitmen Eğitimi vermekteyiz.

robotik kodlama eğitmen eğitimi antalya
robotik ve kodlama kursu antalya

Çocuklar için robotik ve kodlama kursu Antalya fırsatlarımız

Yeni Grup Kayıtlarımız Başlamıştır..

Tanım:

7-13 yaş grubu çocuklar için Başlangıç seviye Web Tasarım Eğitimi (Html 5) ve Başlangıç Seviye Robotik ve Kodlama kursu Antalya (Devre Yapımı )

1.KUR

Algoritma nedir?

C++ dili eğitimi  ( if , for , while , case gibi temel komutların kavranması)

Programlama öğelerinin kullanımı

Scratch ile Programlamayı eğlenerek öğrenme

Ardunio ile Devre yapımı ve Kodlaması

Dreamwear ile Web Tasarlama , HTML temel komutlar..

Eğitmen:        Songül Özcan

Eğitim Tarihi ve Süresi: (Toplam 60 saat)

İleri Seviye Eğitim: 07-13 yaş okuma yazma bilgisi yeterlidir..

Ücret: (2 . çocuk için %50 indirim fırsatı)

Kodu ve Scratch Eğitimi Antalya

8-10 yaş grubu çocuklar için Kodu ile Oyun Tasarlama ve Scratch ile Kodlama Eğitimi Antalya.

scratch ve kodu eğitimi antalya
scratch eğitimi antalya

Eğitmen: Songül Özcan

Eğitim Tarihi ve Süresi: (1 Ay – Toplam 32 saat)

Ücret: (2 . çocuk için %50 indirim fırsatı)

KODU İLE OYUN PROGRAMLAMA

 • Koduyu kısaca tanıyalım
 • İlk kodlarımız
 • Kodu elma yiyor puan kazanıyor
 • Kodu elma yiyor
 • Kodu jetlerin ateşi altında değerli bir taşı almaya çalışıyor-1
 • Kodu jetlerin ateşi altında değerli bir taşı almaya çalışıyor-2
 • Kodu jetlerin ateşi altında değerli bir taşı almaya çalışıyor-3
 •  Bir tema belirleyerek proje yapalım

        SCRATCH  İLE  KODLAMA

 • Fare karakteri klavye tuşları ile hareket ettirilmesi
 • Fare karakteri klavye tuşları ile koşullu hareket ettirilmesi
 • Çizgi film
 • Bir tema belirleyerek proje yapalım
 • Fincan
 • Kalemlik
 • Karakter özellikleri
 • Karakter küçültme ve büyültme
 • Karakterin hareketlenmesi
 • Renkler
 • Ekran çıktı ayarları
 • Sahne ve karakter
 • Karakteri yeniden boyutlandırma
 • Karakter zıplatma hareketi
 • Karakter yürüyüşü animasyonu
 • İç içe dairelerin çizimi

Robotik Kodlama Eğitmen Eğitimi Antalya Kurslarımız

robotik ve kodlama eğitmen eğitimi antalya
robotik kodlama eğitmen eğitimi antalya

Eğitimin Tanımı

Kodlama; bir problemi çözebilmek için farklı bilişsel becerilerin bir arada kullanılma sürecidir. Problemi çözebilmenin ilk aşaması öncelikle verilen problemin net olarak anlaşılması ve analiz edilmesidir. Bireylere; problemlere çok yönlü çözümler sunmak, sistematik düşünmek, olayları ilişkilendirmek, farklı ve yaratıcı düşünmek, problem çözme odaklı olmak, takım çalışması yapabilme, eleştirel düşünebilme gibi özellikler kazandırır. Robotik kodlama eğitmen eğitimi Antalya kursumuzda ihtiyacınız olan her türlü bilgi ve donanımı sağlamış olacaksınız. Ayrıca çocukların bilgisayar başında harcadıkları zaman göz önüne alındığında, bu zamanı onlara fayda sağlayacak ve geliştirecek konuya yönlendirmek daha yararlı olacaktır.

Robotik kodlama eğitmen eğitimi Antalya sertifika programı

KATILIMCI SAYISI: 6 kişi

Eğitim Tarihi: 30 Temmuz

Kayıtlarımız Başladı.. Kontenjanlar Sınırlıdır.

Eğitim Başlıkları:

– Scratch ile Kodlama
– Arduino ile Temel Elektronik
Toplam:28 Saat

Eğitim Başlıkları:
– Scratch ile Kodlama
– Arduino ile Temel Elektronik
– Arduino ile İleri Seviye Sensörler (Mesafe, Isı, Nem, Duman, LCD Ekran, Servo Motor , Motor vs.. )
– Arduino ile Robot Yapımı ve Komutları
Toplam:50 Saat

Antalya robotik ve kodlama kursu eğitimlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın. Robotik kodlama eğitmen eğitimi antalya kurslarımızda öğretmenlerimize konaklamalı ve konaklamasız seçenekleri sunmaktayız. iletişim için telefon numarası ilanımız hemen üstünde sayfa başında bulunmaktadır. SAM BİLİM AKADEMİ

Ağu
22
Çar
Robotik ve Kodlama Kursu Manisa
Ağu 22 2018 @ 11:54 am – Ara 21 2019 @ 12:54 pm

Çocuklar için robotik ve kodlama kursu Manisa, robotik kurs bul.

KAMPANYALARIMIZ

% 20 Erken Kayıt Fırsatı

Ör. Lego Wedo  6-9 yaş eğitimini aldırdınız. 1 yıl sonra MBot 8-12 Yaş eğitimini aldırmak istiyorsunuz. Aynı çocuğumuza yine %20 indirimli eğitimi sağlamış oluyoruz.

Grup İndirimi

Özel Derslerimizde 4 kişilik gruplar için %15, 6 Kişilik gruplar için %30 indirim sağlanmaktadır

Kardeş İndirimi

Özel derslerimizde, aynı grupta yer alan kardeşlere % 10, 2 farklı grupta yer alan kardeşlere %20 “kardeş indirimi” sağlamaktayız.

6-9 Yaş Lego WeDo Robotik Kodlama Eğitimi

LEGO® WeDo 2.0 Eğitim seti ilkokul öğrencilerinin (özellikle 6-9 yaş grubu) ilgisini fen ve mühendislik konularını öğrenmeye çekmek ve bu yönde motive etmek için geliştirilmiştir. LEGO® Education WeDo 2.0 bu amacını motorlu LEGO modelleri ve basit programlama yoluyla gerçekleştirmektedir. WeDo 2.0 öğrencilere soru sormak için güven veren, cevapları bulmak ve gerçek hayattan problemleri çözmek için araçlar sağlayan bir “yaparak” ve “düşünerek” öğrenme çözümüdür. Öğrenciler soru sorarak ve problem çözerek eğitim görürler. Bu materyal öğrencilere bilmeleri gereken her şeyi anlatmak yerine, onlara ne bildiklerini sorgulatır ve henüz anlamadıkları şeyleri keşfetmelerini sağlar.

Manisa çocuklar için Robotik ve Kodlama Kursu

8-12 Yaş Mbot Robotik Kodlama Eğitimi

MBot – STEM Educational Robot Kit platformu Makeblock tarafından STEM eğitimi için geliştirilmiş bir robotik kodlama eğitim kitidir.
Öğrencilerin mekanikteki el becerilerinin, kontrol ve bilgisayar sistemlerinde deneyimlerinin artmasını sağlamaya ve küçük yaştan itibaren robotik sistemlerin mantığını anlamalarına olanak sağlayacak şekilde hazırlanmıştır. Robot çevresi ile Işık Sensörü, Ultrasonik Sensör, Çizgi İzleyen Sensör, Kızılötesi Alıcı ve Buton kullanılarak iletişimde bulunmakta, iletişim sonuçlarını 2 motorla hareket, Buzzer ile siren, RGB Led ile ışık ve Kızılötesi Verici ile uzaktan kumanda olarak gösterebilmektedir.

manisa robotik ve kodlama kursu

Eğitim Yöntemi

Çocuklar için robotik ve kodlama kursu Manisa eğitimlerimiz bir dizi projeler eşliğinde yapılmaktadır. Engineering Habits of mind (EHoM)-Zihnin Mühendislik Alışkanlıkları’nda belirtildiği ve National Academy of Engineering (NAE)- Ulusal Mühendislik Akademisi ile National Research Council (NRC)- Ulusal Araştırma Kurulu tarafından tanımlandığı gibi “zihin alışkanlıkları” proje tabanlı öğrenmenin önemli bir parçasıdır. “Zihin alışkanlıkları” tüm seviyelerdeki uygulamalar ve standartlar boyunca yer almaktadır. “Zihin alışkanlıkları”, bilimin insanların dünya hakkında nasıl bilgi edindiğini ve öğrendiğini belirleyen tutumlarla, değerlerle ve becerilerle ilişkili olduğu gerçeği üzerine dayalıdır. NAE ve NRC’ye göre bilim ve mühendislik alanında büyüme için gerekli 6 “zihin alışkanlığı” başlığı bulunmaktadır:

 1. Sistemsel düşünme
 2. Yaratıcılık
 3. İyimserlik
 4. İş birliği
 5. İletişim
 6. Etik kaygılar

Müfredat projeleri “zihin alışkanlıkları” üzerine inşa edilmiştir ve uygulamalar ve standartlar boyunca birbirine bağlıdır.

Lego Wedo 2.0 Nedir?

LEGO® Education WeDo 2.0 Eğitim Seti ilkokul öğrencilerinin ilgisini fen ve mühendislik konularını öğrenmeye çekmek ve bu yönde motive etmek için geliştirilmiştir. LEGO® Education WeDo 2.0 bu amacını motorlu LEGO modelleri ve basit programlama yoluyla gerçekleştirmektedir. WeDo 2.0 öğrencilere soru sormak için güven veren, cevapları bulmak ve gerçek hayattan problemleri çözmek için araçlar sağlayan bir “yaparak” ve “düşünerek” öğrenme çözümüdür. Çocuklar için robotik ve kodlama kursu Manisa eğitimlerimizde; öğrencilerimiz soru sorarak ve problem çözerek eğitimlerini görmektedirler. Bu materyal öğrencilere bilmeleri gereken her şeyi anlatmak yerine, onlara ne bildiklerini sorgulatır ve henüz anlamadıkları şeyleri keşfetmelerini sağlar.

Misyonumuz

Özellikle 6-17 yaş arası çocuk gruplarına paylaşarak, dokunarak ve araştırarak öğrenme yollarını öğretmek, gelecek yıllarda karşılaşabilecekleri sorunları mühendislik bakış açısı ve bilimsel araştırma yöntemlerini kullanarak çözme yolunu öğretmek.

İletişim:

Tlf: +90 554 938 52 68

Robotik45 Manisa

 

Eyl
1
Cts
Kodlama ve robotik eğitmenliği kursu izmir
Eyl 1 2018 – Ara 30 2019 tam-Gün

        

Kodlama ve Robotik Eğitmenliği kursu, izmir
Kodlama ve Robotik Eğitmenliği kursu, izmir

Robotik ve kodlama kursu izmir

Robotikpedia robotik kurs bul sayfası:

Bu eğitim, Akademi Duru işbirliği ile düzenlenmektedir.

BAŞVURU TARİHLERİ

1- Uzaktan Eğitim: 599 TL
Obot, MBot & Scratch Eğitimleri uzaktan eğitim ile verilir.
İnternet üzerinden sınav sonucunda Kocaeli Üniversitesi onaylı sertifika almaya hak kazanılır.
Eğitim başvurusunu Betül Cemre Akademi’den yapan kursiyerlerimize 3 saatlik ücretsiz örgün eğitim verilir. Ücretsiz Eğitim 10 Kasım 2018 tarihinde 9:00-12:00 arasında verilecektir.
Uzaktan Eğitim Başvurusu yapıldığı anda uzaktan eğitime başlayabilirsiniz. robotik ve kodlama kursu izmir

2-Örgün Eğitim: 700 TL (KDV hariç)
10-11 Kasım 2018 tarihlerinde toplam 16 saat örgün eğitim verilecektir. Kursiyerlerin bilgisayar ve şarj aletleri ile eğitime katılmaları rica olunur.
Eğitim sonunda “Betül Cemre Akademi Katılım Belgesi” almaya hak kazanılır. (Eğitmenlik Sertifikası Uzaktan Eğitim ile Kocaeli Üniversitesi tarafından verilmektedir. 1. madde) robotik ve kodlama kursu izmir
Eğitim Programı:

10 Kasım 2018 Cumartesi:
9:00 – 12:00 Scratch, Obot Eğitimi
12:00 – 16:00 MBot Eğitimi
16:00 – 17:00 Wedo 2.0 Eğitimi

11 Kasım 2018 Pazar:
9:00 – 16:00 EV3 Eğitimi
16:00 – 17:00 MBot Arduino, S4A, Snap4A, Arduino Eğitimleri
17:00 Sertifika Töreni

Eğitimin Tanımı

Kodlama; bir problemi çözebilmek için farklı bilişsel becerilerin bir arada kullanılma sürecidir. Problemi çözebilmenin ilk aşaması öncelikle verilen problemin net olarak anlaşılması ve analiz edilmesidir. Bireylere; problemlere çok yönlü çözümler sunmak, sistematik düşünmek, olayları ilişkilendirmek, farklı ve yaratıcı düşünmek, problem çözme odaklı olmak, takım çalışması yapabilme, eleştirel düşünebilme gibi özellikler kazandırır. Ayrıca çocukların bilgisayar başında harcadıkları zaman göz önüne alındığında, bu zamanı onlara fayda sağlayacak ve geliştirecek konuya yönlendirmek daha yararlı olacaktır.

Sertifika Programının Amacı

Sertifika programı ile farklı alanlarda görev yapan uygulayıcılara Kodlama ve Robotik Eğitimi konusunda teorik ve pratik boyutlarıyla bilgi, beceri ve yetkinlik kazandırmak amaçlanmaktadır.

Eğitimin Süresi ve Şekli

Eğitim, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim süresi 30 gündür. Eğitime ait videolar ve dökümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Başvuru Şartı

Herhangi bir başvuru şartı aranmamaktadır. İsteyen herkes başvuru yapabilir.

Bu eğitim Kimler için ?

 • Okul öncesi öğretmenleri, İlkokul, Ortaokul ve Lise öğretmenleri için,
 • Etüt merkezlerinde, satranç merkezlerinde, zeka-oyunlarına ek olarak eğitim kodlama ve robotik üzerine çalışabilmek için,
 • Çocuklarının bilgisayar, tablet ve cep telefonlarında geçirdiği vakti değerli hale getirmek isteyen ebeveynler için
 • Fen bilimleri (Fen ve Teknoloji, Biyoloji, Kimya, Fizik), Matematik, Bilgisayar Öğretim Teknolojileri branşlarından ortaokul ve lise öğretmenleri ve alana ilgi duyan üniversite öğrencileri
 • Programa ilgi duyan herkes katılabilir, kayıt için mezuniyet şartı aranmamaktadır.

robotik ve kodlama kursu izmir, robotik kurs bul, robotikpedia sayfası.

Sınav

 • Kursiyerin, sertifikaya hak kazanabilmesi için eğitim sonunda yapılacak sınavdan en az 50 puan alması gerekir.
 • Sertifika sınavı yine internet ortamında uzaktan eğitim sistemi üzerinden yapılır.
 • Sınavda başarısız olan kursiyerlere ücretsiz sınav hakkı verilmektedir.
 • Kursiyer sınavını 30 gün içerisinde vermelidir.
 • Sınav dönemi bittikten sonra kursiyerin sertifikası hazırlanır ve başvuru esnasında belirttiği adrese bir ay içerisinde kargo ile gönderilir.
 • Gönderilecek sertifika bir katılım belgesi değil, üniversite onaylı eğitim başarı sertifikasıdır.

Sertifika örneğimiz.

kodlama ve robotik eğitmenliği kursu

Eğitimin Tanımı

Kodlama; bir problemi çözebilmek için farklı bilişsel becerilerin bir arada kullanılma sürecidir. Problemi çözebilmenin ilk aşaması öncelikle verilen problemin net olarak anlaşılması ve analiz edilmesidir. Bireylere; problemlere çok yönlü çözümler sunmak, sistematik düşünmek, olayları ilişkilendirmek, farklı ve yaratıcı düşünmek, problem çözme odaklı olmak, takım çalışması yapabilme, eleştirel düşünebilme gibi özellikler kazandırır. Ayrıca çocukların bilgisayar başında harcadıkları zaman göz önüne alındığında, bu zamanı onlara fayda sağlayacak ve geliştirecek konuya yönlendirmek daha yararlı olacaktır. Robotik ve kodlama kursu izmir, robotik kurs bul

Sertifika Programının Amacı

Sertifika programı ile farklı alanlarda görev yapan uygulayıcılara Kodlama ve Robotik Eğitimi konusunda teorik ve pratik boyutlarıyla bilgi, beceri ve yetkinlik kazandırmak amaçlanmaktadır.

Eğitimin Süresi ve Şekli

Eğitim, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim süresi 30 gündür. Eğitime ait videolar ve dökümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Başvuru Şartı

Herhangi bir başvuru şartı aranmamaktadır. İsteyen herkes başvuru yapabilir.

Bu eğitim Kimler için ?

 • Okul öncesi öğretmenleri, İlkokul, Ortaokul ve Lise öğretmenleri için,
 • Etüt merkezlerinde, satranç merkezlerinde, zeka-oyunlarına ek olarak eğitim kodlama ve robotik üzerine çalışabilmek için,
 • Çocuklarının bilgisayar, tablet ve cep telefonlarında geçirdiği vakti değerli hale getirmek isteyen ebeveynler için
 • Fen bilimleri (Fen ve Teknoloji, Biyoloji, Kimya, Fizik), Matematik, Bilgisayar Öğretim Teknolojileri branşlarından ortaokul ve lise öğretmenleri ve alana ilgi duyan üniversite öğrencileri
 • Programa ilgi duyan herkes katılabilir, kayıt için mezuniyet şartı aranmamaktadır.

Sınav

 • Kursiyerin, sertifikaya hak kazanabilmesi için eğitim sonunda yapılacak sınavdan en az 50 puan alması gerekir.
 • Sertifika sınavı yine internet ortamında uzaktan eğitim sistemi üzerinden yapılır.
 • Sınavda başarısız olan kursiyerlere ücretsiz sınav hakkı verilmektedir.
 • Kursiyer sınavını 30 gün içerisinde vermelidir.
 • Sınav dönemi bittikten sonra kursiyerin sertifikası hazırlanır ve başvuru esnasında belirttiği adrese bir ay içerisinde kargo ile gönderilir.
 • Gönderilecek sertifika bir katılım belgesi değil, üniversite onaylı eğitim başarı sertifikasıdır.

Eğitim Satın alma ve Eğitime Başlama Süreci

Kursiyer, internet sitemizden başvurusunu yapar. Robotik ve kodlama kursu diğer seçeneklerimiz için bizimle iletişime geçin.

İnternet sitemizden başvurusunu yaptıktan sonra eğitim ödemesini banka havalesi ile yapabilir. Banka Bilgileri: HESAP ADI: BETUL CEMRE YILDIZ IBAN TR02 0006 4000 0013 4290 7948 75 İŞ BANKASI BALÇOVA ŞUBESİ

Kursiyer başvuru ve ödemesini yaptıktan sonra eğitim tarihleri, kullanıcı adı ve şifre ise kursiyerin cep telefonuna SMS mesajı ile eğitimin başladığı gün gönderilir. Kursiyer uzaktan eğitim sistemi üzerinden eğitimini tamamlar ve sertifika sınavına girer. Ardından, sertifikası adresine kargo ile gönderilir. (Sertifikanın yanı sıra not döküm belgesi de gönderilir.)

İletişim:

Adres:  Mithatpaşa Cd. No:7/A (Balçova Mithatpaşa İş Bankası’ndan Üçkuyular’a doğru 40 m ilerisi) Balçova / İzmir

email: iletisim@betulcemre.com

(0532) 394 53 18   Hüseyin Yıldız

(0535) 239 72 43   Betül Cemre Yıldız

robotik ve kodlama kursu izmir, robotik kurs bul, robotikpedia

 

 

Eki
22
Pts
Robotik ve Kodlama Kursu İstanbul
Eki 22 2018 – Ara 25 2019 tam-Gün

Robotik ve kodlama kursu İstanbul

Robotik ve kodlama kursu İstanbul programları başvuruları. Okullar için Robotik kodlama sınıfı başvuruları.

Robotik ve kodlama kursu istanbul programlarımız ile okul öncesinden liseye kadar tüm okullarımızın hizmetindeyiz. Okullar için robotik ve kodlama sınıfı İstanbul programlarımız ile tüm ilçelerimize kaliteli kadromuz ve alt yapı desteğimizle hizmet vermekteyiz. Okulunuzda kodlama sınıfı açmak ve ekibimizden destek almak için bizimle iletişime geçin.

İstanbul robotik kurs
istanbul robotik ve kodlama kursu

Gelecek, Robotik ile Değişiyor!

Bugün böylesine hızlı gelişen bir teknoloji karşısında, bilim adamları bile bir çok gelişmeyi takip edememekte, bazen yeniliklerin gerisinde kalabilmektedir. Bu kadar büyük bir sürat ile değişip, keskin bir teknolojik virajın eşiğine gelen dünyamızda çocuklarımızı yalnız bırakmamak için onlara robotik kodlamanın temellerini erken yaşta vermek zorundayız. Teknoloji artık çocuklarımız için doğar doğmaz hayatlarının bir parçası oluyor ve bizim eğitim alarak öğrendiğimiz bir çok şeyi doğal yollarla öğrenebiliyorlar çünkü teknoloji artık her yerde.

İstanbul kodlama kursu
istanbul robotik kodlama kursu

Bu nedenle artık teknoloji eğitiminin anlamı günümüz dünyasında değişmiş ve bambaşka bir yola doğru evrilmeye başlamıştır. Bu Yolun adı “Kodlama Yeteneği” olarak karşımızda çıkmıştır. Günümüz ve çok yakın geleceğin yeni dünyasında kodlama bilmek toplumun tüm kademeleri için hayati bir ihtiyaç olup, kodlama yeteneğini erken yaşta geliştirmeyi başarabilenler ise muhakkak bu ilerlemenin ülkemizdeki Öncüleri olacaktır

istanbul robotik kodlama kursu

Öyleyse çocuklarımız için geç kalmayalım, ister çocuğunuz için ister okulunuz için olsun, ekibimizle bu yolda sizlerle beraber olup, çocuklarımıza kodlamayı sevdirmek için robotik ve kodlama kursu istanbul eğitimlerimiz ile elimizden geleni yapmayı hazırız.

İletişim Bilgilerimiz:

Firma adı: Geleceği Kodla

Telefon: 0544 300 21 86

Adres: Gaziosmanpaşa / İSTANBUL

İşte öğrencilerine eğitim verdiğimiz bazı okullar

Kardelenler Koleji – Anaokulu, Kardelenler Koleji – İlkokulu, Kardelenler Koleji – Ortaokulu, Özel Seyrantepe Anadolu Lisesi. Özel Seyrantepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Biltan Anaokulu, Özel Deniz Anaokulu, Özel 500 Evler Kardelenler Anaokulu. Özel Nehir Anaokulu, Özel Bayrampaşa Sihirli Orman Anaokulu, Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi Kreşi, Küçük Adımlar Kreş ve Gündüz Bakım Evi. Siz de robotik ve kodlama kursu İstanbul kampanyalarımızdan yararlanmak ve bu okullar arasına katılmak için bizimle iletişime geçin.

Öğretmenlerine Eğitim Verdiğimiz Okullar

Temel Bilimler Okulları Arnavutköy Ortaokulu, Temel Bilimler Okulları Arnavutköy Anadolu Lisesi, Temel Bilimler Okulları Arnavutköy Tasarım ve Teknoloji Lisesi. Temel Bilimler Okulları Bayrampaşa Anadolu Lisesi, Temel Bilimler Okulları Habipler Tasarım ve Teknoloji Lisesi, GOP Okulları Anadolu Lisesi, GOP Okulları Ortaokulu,Kardelenler Koleji, BİLYÖN Koleji Anadolu Lisesi.

 İstanbul robotik kurs ara
robotik ve kodlama kursu istanbul

Robotik ve kodlama kursu istanbul eğitimlerimiz ile birçok okulda belirli yaş grubunda olan çocuklara çeşitli robotik ve kodlama eğitimi vermekteyiz. Okullardan böyle bir eğitimi ders olarak gören çocuklarda göreceksiniz ki diğer derslerde de başarı seviyeleri artacak. Soyut materyallerle oluşturdukları kodları somut bir robotik faaliyete döktükleri zaman ne kadar güzel şeyler başarabileceklerinin ilk örneğini görmüş olacaklar.

Okul öncesi kodlama kursu

Kodlamanın faydalarının bilindiği üzere çocuklar üzerinde iletişim kurma, eleştirel düşünme, problem çözme becerilerini kazandırma gibi kazanımları sağladığı yadsınamaz bir gerçek Tüm kadromuz ile istanbul robotik kodlama kursu eğitimlerimizde geleceği Kodla olarak büyük bir hedefle yola çıktık. Bizler dijital çağda yetişen ve ileri teknolojilere günün her anında hakim olan çocukları sadece birer ” kullanıcı” olarak görmek istemiyor aynı zaman çocukların da “üretici” konumuna geçmesini hedefliyoruz.

robotik kurs İstanbul
istanbul robotik ve kodlama kursu

Okul öncesi dönemde kodlamanın çocuğun ilerideki okul hayatında ve özel hayatındaki başarılarına etkisi kanıtlanmış istatistiksel verilere dayanmaktadır. Bu nedenle, birçok kurum ve kuruluş kodlamayı anaokuluna ve okul öncesi eğitimine kadar indirgemiş ve eğitimlere başlamıştır.

İlkokullar için robotik kursu

Öğrenim hayatı için birçok temel becerinin temellerinin atıldığı ilkokul, kodlama eğitimi için de çok önemli bir basamak teşkil etmektedir. Başarı ve mutluluk duygusunun doğru bir şekilde ilişkilendirilebilmesi için bu yaştaki çocukların kendilerine olan öz güvenlerini kazanabilmeleri çok önemlidir. Bunu kazanabilmenin yolu da kendi çabalarıyla bir şey üretmek ve saygı görmekten geçmektedir. Robotik kodlama ile hayal güçlerinin sınırlarını zorlayarak geliştirecekleri uygulamalar hem onları eğlendirecek hem de bu saygıyı erken yaşta kazanmalarını sağlayacaktır.

robotik ve kodlama kursu İstanbul
istanbul robotik ve kodlama kursu, credit: bcogwene/pixabay

istanbul ortaokulları için robotik ve kodlama kursu

Bu dönemde artık çocuklarımız yavaş yavaş geleceğin bir yazılım mühendisi olması yolunda en büyük adımlarını atmaya başlayacaklardı. Milli Eğitim Bakanlığı ve ona bağla EBA gibi kurumlarımızın yakın zamanda başlattığı kodlama etkinlikleri ve dersleri ile artık kodlama eğitimi okullarımıza girmiştir. Bu eğitimi alan öğrencilerimizin her gün uluslararası yarışmalarda elde ettikleri başarıları öykülerini dinlemekteyiz. Ve inanmaktayız ki bu başarı öykülerinden çok daha iyisini yapabilecek sayısız çocuk kodlama eğitimi almayı bekliyor. Öyleyse onları bekletmeyelim… Daha iyi olduğumuzu daha iyisini yapabileceğimizi tüm dünyaya gösterebilmek için ne yapmamız gerektiğini biliyoruz.

kodlama kursu İstanbul
istanbul robotik ve kodlama kursu

Liseler için Robotik ve Kodlama Kursu İstanbul

Meslek seçiminin yaklaştığı lise dönemlerinde kodlama alanında ders veya eğitim almak, çocukların hangi mesleğe karşı eğilimli olduğunu saptama açısından da önemlidir. Kodlamanın çeşitli versiyonları ile ilgilenirken tasarımsal yöne mi yoksa daha çok üretmeye yönelik bölümlere mi eğilimli olduğunu gözeterek, çocukların kendileri için en uygun mesleği seçmesi sağlanabilir.

14-19 yaşları arasında dinamik ve öğrenmeye açık lise öğrencileri için kodlama, farklı bir heyecan demektir aslında. Günümüz teknolojisinin her alanında aktif kullanıcı olan lise öğrencileri ’ne üretme yeteneğinin bağışlanması ile gelişimleri de olumlu yönde etkilenecektir. Geleceği Kodla olarak, robotik ve kodlama kursu istanbul derslerimizde, geleceğimizi emanet ettiğimiz gençlerimize dijital çağın yapı taşlarını öğretmekten ve onu ilerletmesini izlemekten büyük keyif alıyoruz. Lise eğitimi veren kurum ve kuruluşlara özel verdiğimiz lisede kodlama eğitimleri ile çocukların geleceklerini şekillendirdiğimiz için çok mutluyuz

istanbul robotik ve kodlama kursu duyurusu. robotikpedia.