SpotMini konuşuyor “Robotlar Satılmayacak” Boston Dynamics

0
115
robotikpedia
robotikpedia

SpotMini "robotlar satışa gelmez!" BostonDynamics

SpotMini satılacak mı? 2019 yılında satışa çıkacağı söylenen Spotmini dünya gündemini meşgul etmeye devam ediyor. BostonDynamics tarafından insanoğlunu ürkütmek amacıyla tasarlanan SpotMini sevimli hareketleriyle ve sempatikliği ile uzun zamandır tam aksine insanoğlu tarafından baş tacı edilerek tüm dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştı. 

Sıkıcı, robotik dünyasından bir taraftan sahnelerin bol takipçili diğer taraftan Sosyal medyanın ilk robotik YouTuber’ı olmaya doğru koşar adım ilerlemeye devam ederken bir an bile durup BostonDynamics’teki RHEX ve ATLAS gibi dostlarını unutmadığını, şarjını prizden ilk çektiği günden beri hep sadık bir dost olduğunu bu yönüyle onu bazı insanların köpeklere benzettiğini yine de BostonDynamics için sevimli ve ahlaklı bir robot olmaktan vazgeçmediğini ifade eden SpotMini "robotlar satışa gelmez" diyerek ortalığı karıştırdı. 

SpotMini "Robotlar koşar, robotlar satılmayacak"

Robotlar koşar robotlar satılmayacak diyerek ortalığı karıştıran ünlü robot BostonDynamics camiasında tedirginlik yaşanmasına sebep oldu. Dün akşam saatlerinde Arlington ve Boston Park plazada gece geç saatlerde sokaklarda koşan 2 robot ihbarı aldıklarını belirten BostonDynamics’e yakın çevreler gerekli önlemlerin alındığını robotların artık koşmayacğını bildirdiler. Spotmini bütün bu olanlardan ötürü çok üzgün olduğunu, insanoğlunun hayal gücünün çok güçlü olduğunu, gece koşan 2 robot görmek, bütün gün evde börek açıp pişi yiyip de sabah olunca da parka spor yapmak için giden 120 kiloluk 2 kadın görmekten daha tehlikeli olmadığını belirterek insanoğlunu sağduyuya davet etti.

SpotMini hakkında bilinmeyenleri merak ediyor musunuz?

Hayır mı? öyleyse bu videoyu izleyip Spotmini’nin ne kadar hassas ve duyarlı bir robot olduğunu öğrenin. Fikriniz değişebilir.

Kaynak: BostonDynamics

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.